Amazon, online kıyafet satışının en büyük problemini çözmek istiyor

Bir kişi bir dükkandan kıyafet alırken deneme şansına sahiptir. Bu esnaflar için büyük bir avantaj. Aynı zamanda dükkanlardan alışveriş yapan müşteriler kıyafetler için beklemek zorunda değildir. Bir kıyafeti, bedeninize uygun olsa bile beklediğiniz gibi olmadığı ve iade gerektirdiği, internetten kıyafet alan bir çok insan gibi başınıza gelmiştir.

İnternetten alışverişi kolaylaştırmak için her türlü çabayı gösteren web siteleri, online satışlarda hala zorluk çekmektedir. Amazon, online alışveriş ortamında oluşan bu sorunları çözmek için yeni bir teknoloji yaparak çözmek istiyor. Amazon bu sorunu çözerse perakendecilerin e-ticaretle yavaşlayan işlerinin daha da yavaşlayacağı söylenebilir.

Amazon, sanal kabin oluşturmak istiyor.

Eski amazon go çalışanı Sam Dwarakanath elbette bu sorunu çözmek kolay değil ama amazon, bu sorunu çözebilecek kaynaklara sahip olduğunu söyledi. E-tiracette iade oranlarını minimum düzeye indirmek için sanal kabinler gibi  başka yöntemler üzerinde de  çalışıldığı ve nasıl bir yol izlenileceği bilinmese de şirketin ana hedeflerinden birinin bu sorunu çözmek olduğu söylendi.

Bu perakendeciler için ne anlama geliyor

Kıyafet satan mağazalar ve perakendeciler internetin ve e-ticaretin yaygınlaşmasıyla gözle görülür oranda küçülme yaşadı.Amazon sanal kabin teknolojisini uygulamaya koyabilirse perakendecilerin ve kıyafet satan mağazaların sahip olduğu bir kaç avantajı da elinden almış olacak. Mağazalarda, kabinlerde kıyafet denemek hoş bir deneyim olmasa da bir çok kişi bunu kendi evinde yapmaktan mutluluk duyuyor. Amazon zaten güçlü bir şirket ve hızlı teslimat garantisi var. Bu sorunu da çözdüğü takdir de perakendecilerin avantajı ortadan kalkmış olacak. Amazon’un sanal kabini icraata dökmesi biraz zaman alabilir. Amazon bu teknolojiyi yapabildiği takdirde diğer şirketlere ve perakendecilere de satmayı düşünüyor. Şirket, eylül 2016’dan itibaren bu teknolojiyi yapmak için çalışmalara başladı.

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: