Şimdi işletmenize e-ticaret sitesi kurmanın tam zamanı

Küçük işletmeler son 10 yılda hızla e-ticaret sitesi kurmaya başladı. Hamlet’in deyimiyle işletmenize e-ticaret sitesi kurmak ya da kurmamak işte bütün mesele bu. Aslında hamlet bunu söylemedi. Ama demek istediğimi anladınız. 21.yüzyılda çevrim içi alışverişin kolaylığını seven günümüz ekonomisinde, işletmenizin çevrim içi olması çok önemli.

Sağlam bir e-ticaret sitesi kurmanın ipuçları

Var olan işletmenize bir de e-ticaret sitesi eklemeniz size bir çok fayda sağlayacaktır. Dükkanınız belli bir saatte kapanır ancak e-ticaret siteniz 7/24 açık kalacaktır. Üstelik çevrim içi olmak size bir dezavantaj da sağlamaz. Kira ücreti yok ve e-ticaret sitesi kurmanın maliyetleri çok düşük. Sadece az sayıda personele ihtiyacınız var. Sonra sitenizi kurup ve ürünlerinizi satmaya başlayabilirsiniz.  Bir kaç gün içinde bir e-ticaret sitesi kurup işe başlayabilirsiniz ama düşünmeniz gereken bir kaç şey var.

1.Maliyetlerinizi hesaplayın

İlk yapmanız gereken şey maliyetlerinizi hesaplamaktır. Bir e-ticaret sitesi kurmak için yatırımlarınızı önceden planlamalısınız. E-ticaret sitesi kurmaya başlamadan önce maliyetlerinizi tahmin etmeniz faydanıza olacaktır. Çoğu e-ticaret sitesinin kurulumu,gelişimi ve tasarımı dahil maliyeti 5000 ile 10000 dolar arası olur. Ama sizin bu kadar para harcamanıza gerek yok. Bazı site geliştiricileri sayesinde ücretsiz siteye sahip olabilir ve 1000 dolar maliyetle güzel bir site kurabilirsiniz. Ama profesyonel bir e-ticaret sitesi kurmayı planlıyorsanız 5000 doları gözden çıkarmanız gerekli.

2.Sitenizi kurun

Aslında icraata geçmek en zorlu kısımdır. Ancak bir kere icraata geçtikten sonra, özellikle site konusunda işiniz çok daha kolay olacaktır. Sitenizi kurduktan sonra kullanıcı kolaylığını ve sitenizin estetiğini arka plana atın çünkü bunlar daha sonra düzeltilebilir. Ama navigasyon gibi konulara çok önem verin. Bu tür konuların telafisi zor olur. Site konusunda pek bilginiz yoksa bu konuda uzman kişilerle çalışmak en iyisidir. Sonuçta e-ticaret, paradan kısılacak ve tasarruf yapılacak bir alan değil.

3.Sitenizi mobile uyumlu yapın 

Siteyi kurarken klasik yöntemlere başvurmamak gerekir. Sitenizi tanıtmak için farklı yöntemler seçmelisiniz. Avantajlı olabileceğiniz bir alan mobil cihazlardır. İnternetteki  alışverişin %30’u mobil cihazlardan yapılmaktadır ve çoğu site mobil cihazlara karşı düzgün çalışmamaktadır.

Mobil alışveriş, geliştirilebilir ve tüketicilerin ilgisini kaybetmeden satın alma işlemlerinin tamamlanmasına yardımcı olunabilir. Satın alma dürtüsü, çoğu şirketin gelir kaynağıdır ve tüketicilerin dikkatini çekmeniz halinde bu dürtüden yararlanmak önemlidir.

 

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: