Her girişimcinin kişisel markalaşma için yapması gereken basit yöntemler

Kişisel markalaşmayı sağlamak, everest dağına tırmanmak gibidir. Adanmışlık, sabır ve uzun süreli çalışma gerektirir. Kişisel markalaşma, sıçrama yapabilmeniz için çok önemlidir.

Günümüzde girişimciler yoğun bir rekabet içindeler. Bu durum müşterilerinizin ürünlerinizi beğenmesinin sizin için yeterli olmayacağı anlamına gelir. Kendinizi beğendirmek için de bir sebep sunmanız gerekir. İnsanlar sevdikleri ve güvendikleri kişilerle iş yapmak ister. Bunun yüzünden kişisel markalaşmada rakiplerinizden önde olmanız gerekmektedir.

Everest dağına tırmanmak için en iyi araçlara sahip olmak ister misiniz. Eğer doğru stratejileri kullanırsanız hem dağa tırmanırsınız hem de dağı küçültebilirsiniz. Ama bunu yapmak kolay olmayacak. Şimdi söyleyeceğimiz basit yöntemleri uygulayarak siz de kişisel markalaşmada başarılı olabilirsiniz.

Sosyal medyanın gücünden faydalanın

Fenomenlerin popülerliğinden faydalanın. Binlerce hatta milyonlarca takipçisi olan bir nüfuz sahibi birisi, sizin yıllarınızı alacak bir işi bir gün içinde başarabilir.

İlk başta sektörünüzle alakalı bir kişiyi bulmanın gerekli. İyi bir fenomeni bulmak için hakkında yapılan yorumlara, paylaşımlara ve beğenilerine bakın. Onların içeriklerine ilgi gösterin, içerikleri hakkında sorular sorun ve kendi düşüncelerinizi paylaşın.

Birlikte yapacağınız içerikleri yayın ve onları paylaştığınız her yerde etiketleyin. İçerikleri blog sitelerinden alıntı yapabilirsiniz.

İçeriğiniz kaliteli ise bir çok yerde paylaşılacaktır. Ama ne kadar çok fenomen içeriğinizi paylaşırsa ve onlarla etkileşime geçerseniz sizin için o kadar faydalı olur.

Blog sitelerini kullanmak hala önemli

Blog sitelerinde yazmanın eskisi kadar önemli olmadığını duymuşsunuzdur. Ancak bu söylenenler doğruyu yansıtmıyor. Aslında blog siteleri markanızı bir üst seviyeye çıkartabilir.

Hedefiniz, sektörünüz hakkında bilgisiz okuyucuları çekmek olmalıdır. Bu okuyuculara ilginç ve yararlı bilgiler vermelisiniz. Hakim olduğunuz konular hakkında yazmanız, markanızın yükselmesini ve tanınırlığının artmasını sağlayacaktır.

Topluluğa karşı konuşun

İlgi alanınıza ait bir konuyu topluluğa karşı konuşabiliyor musunuz. Konuşabiliyorsanız rakiplerinizin yararlanamadığı bir yeteneğe sahipsiniz. Ünlü girişimci sam ovens’a göre, topluluğa karşı konuşma fırsatı yakaladığınız her an müşteri kazanma şansına sahipsiniz.

Ovens, topluluğa karşı konuşma fırsatı yakalandığında değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyor. Çoğu girişimci, müşteri bulma konusunda etkili bir yöntem olduğunu söylüyor. Konuşmak, marka imajı oluşturmanızda faydalı olur ve markanızı şekillendirmeye olanak tanır. Konuştukça kendiniz hakkında daha fazla şey öğreneceksiniz. Dinleyicilerin yanında olmanız güven kazanmanızı sağlayacaktır. Devamlı konuşmalar yaptıkça, daha güvenilir ve aranan bir lider olarak tanınırsınız.

Umarım markanızı şekillendirmek için biraz da olsa ilham almışsınızdır. Görüldüğü üzere markanızı  büyütmenin birden fazla yolu var. Biraz çalışma ve yaratıcılık ile sizden daha az çalışan rakipleriniz tanınmazken, siz üst sıralara yerleşebilirsiniz.

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: