Satış ortaklığı hakkında bilmeniz gereken 5 kirli sır

Satış ortaklığı internetten gelir elde etmek için harika bir yoldur. Çalışma şekli, bir başkasının ürününü komisyon karşılığında internette pazarlamaktır. Basit gibi geliyor ama değil

Satış ortaklığı, işletmelerin daha fazla ürün satması için yapılmaktadır. İş dünyasından, satış ortaklığı hakkında duyacağınız ilk şey satış yaptığınızda para kazanmanız gerektiğidir.

İşletmelerle çalışmanın bir de karanlık tarafı var. Asla gelmeyecek büyük maaşları kovalamanız ve başkalarının ürününü satmadan önce bilmeniz gereken gerçekler var.

1.Satış ortaklığı her zaman işletmelerin yanındadır

İşletmeler için satış ortakları her zaman ürün ne olursa olsun satış yapmak zorunda olan insanlardır. işletmeler bu yüzden ürünün kalitesine önem vermezler. Ürünlerini nasıl satacağını ve pazarlayacağını bilen bu konuda uzman olan insanların peşindeler.

 2.Çoğu satış ortağı çok az gelire sahip

Bazen pazarlamacıların yapabileceği tek yol düşük komisyonlarla başkalarının ürünlerini satmaktır. Bu yol pek karlı değildir ama bazen pazarlamacıların yapabilecekleri tek yol budur.

Başarı öykülerinde gördüğünüz çoğu şeye güvenemezsiniz. Çünkü o başarılı olanlar daha çok ağ pazarlamacılığında yetenekli yüksek komisyonla çalışan kişilerdir. Eğer pazarlamada yetenekli değilseniz, aynı başarıyı beklemeyin.

3. Bir çok üye ürün değil, hayal satıyor

90’lı yılların meşhur çalışmadan iç çamaşırlarınızla oturarak zengin olun temalı pazarlamacıları hala hayatta ve bu sektörde yaşamlarını devam ettiriyor. Şirketler kusurlu ürünleri satamadığı zaman satış ortaklarına yöneliyor ve onlar da ürün değil hayal satıyor.

Uzman pazarlamacılar, para kazanmak için nasıl uzman satış ortağı olacağınızı öğretecek kılavuzları size satmaya çalışır. Ancak bu uzman pazarlamacıların tek geçim kaynağı  kılavuzlardır. Hepsinden önemlisi de kılavuzda satış ortaklığı hakkında hiçbir olumsuz şey okumazsınız. Bu kimsenin düşmek istemeyeceğiniz bir tuzaktır.

4.Başarı kesin değildir

Bilinen ve sevilen popüler bir ürün satacaksanız, insanların bu ürünü sizden alacağını düşünmeyin. Bir ürünün popüler olması çok satılacağı anlamına gelmez.

5. Sıfırdan bir ürün yapmak zorunda değilsiniz ama yine de sıkı çalışmalı ve özverili olmalısınız

Satış ortaklığının kolay olduğuna inanıyorsanız,yanılıyorsunuz demektir. Sadece ürünü satmaya çalışmak kolay gibi görünse de bir tüccar kadar sıkı çalışmanız gerekecek.

Bilgi güçtür

Satış ortaklığında başarılı olmak istiyorsanız, ürününü satacağınız şirketin her şeyini öğrenin. Ofislerinin nerede olduğunu, ne kadar süre orada olduklarını,bir sorun çıktığında iletişime nasıl geçileceğini öğrenin. 3 ay sonra ortalıklardan kaybolan bir şirketle kimse çalışmak istemez.

Çalışacağınız şirketlerin ürünlerini nasıl pazarladıklarını gözlemleyin. Şirketlerin e-posta bültenlerine ve tanıtım materyallerine kaydolun. Bunların ne işe yaradığını öğrendiğinizde, satışlarınız için kullanabilirsiniz.

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: