İşletmeler için bir site nasıl oluşturulur

İşletmeniz için bir site kurmak size biraz karmaşık gelebilir. Site kurmanız için yüksek bir bütçe ve tasarım ajansı bulmanız gerekli değildir. Yaptığınız işe bağlı olarak hızlı ve uygun fiyatlı bir kaç yol bulunmaktadır.

İş dünyasında sitelerin 4 ana kategorisi vardır.

-İşletmeniz hakkındaki temel bilgilerin olduğu basit ve bilgilendirici siteler

-Ürün ve hizmet satabileceğiniz e-ticaret siteleri

– Blog formatına dayanan içerik odaklı siteler

Basit ve bilgilendirici siteler

Bu tür siteleri oluşturmak çok basittir. Genellikle çok az zaman ister ve en ucuz seçenektir.

Ürün ve hizmetlerinizin temel bilgilerini, konumunuzu, ve iletişim bilgilerinizi gösteren bir site istiyorsanız bu seçenek ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayacaktır.

E-Ticaret siteleri

E-Ticaret siteleri en çok gelir elde edilen sitelerdir. Bu siteler ürün ve hizmet satmanıza izin veren sitelerdir. E-Ticaret sitesi kurmanın bir çok yöntemi olmasına rağmen en kolay yöntemler shopify ve WooCommerce üzerinden kurmaktır.

Shopify

Shopify’nin kurulumu ve kullanımı, WooCommerce göre çok daha basit ve kolaydır. kaydolmanız ve ürünlerinizi siteye eklemeniz satış yapmak için yeterlidir. Sitenizi farklı yapmak için bir çok tema ve eklenti vardır.

Shopify’nin dezavantajı, istediğiniz eklenti yoksa, başka bir seçeneğin kalmamasıdır. Çünkü sitenizin kaynak koduna ulaşma şansınız yok. Bu yüzden shopify’nin sağladığı eklentiler ve temalarla yetinmek gerekir. Ama E-Ticaret sitelerinin temel özelliklerinin hepsini barındırır ve kullanımı kolaydır. Bütün işletmeler rahatlıkla kullanabilir.

WooCommerce

WordPress üzerinden kurduğunuz sitenizi e-ticaret sitesi yapmanızı sağlayan bir wordpress eklentisidir. WooCommerce’nin kullanımı ve uygulanması zor olsa da, sitenizin kaynak kodu erişimine izin verir. Bu da WooCommerce ile istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz demektir.

WordPress siteniz zaten varsa, WooCommerce’i kurmak çok daha kolay olur. Sadece WooCommerce eklentisini ve temasını yüklemeniz yeterli olacaktır.

İçerik odaklı siteler

İçerik odaklı blog siteler en hızlı büyüyen sitelerdir. İçerik odaklı sitelerde wordpress’e aşina olmak şarttır. Bir webmastersanız wordpress ile ilgili her şeyi bilmelisiniz. Bir işletme sahibiyseniz sitenizin bakımı için bir wordpress uzmanından bilgi almanız yararınıza olacaktır.

WordPress’i kullanmanın iki yolu vardır. Birincisi alan adı ve barındırmayı wordpressin sağlamasıdır. Bu yol ücretsiz, kolay ve güvenilirdir. Ama bu yolda wordpress istediğiniz eklentiyi yükleyemezsiniz. Bu sitenizi kısıtlayacaktır.

İkinci yol, barındırmayı ve alan adını kendiniz almanızdır. İstediğiniz eklentiyi kurabilir ve hiçbir kısıtlamayla karşılaşmazsınız.

 

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: