Küçük işletmeler için markalaşma artık daha kolay

Küçük işletme sahiplerinin pazarlamada daha aktif olmalarını sağlamak için yazılan bir çok makale mevcut ama bu makaleler genellikle teknik terim ve jargonlar kullanılarak uzman pazarlamacılar tarafından yazılmış makalelerdir. Çoğu işletmecilerin anlamadığı terimler ve iş süreçleri kullanılmış ve nereden başlamanız gerektiği hakkında hiçbir ipucu bulamadığınız makalelerdir.

Küçük bir işletme sahibiyseniz ve pazarlamadan siz sorumluysanız pazarlamada nasıl etkili olacağınızı bilmek zorundasınız. Bir iş kurmaya yeni başladıysanız pazarlamaya ihtiyacınız var.

Bu yazıda, markanızı geliştirmek için şimdi yapabileceğiniz 4 basit şey mevcut.

Ürünlerinizi satın alabilecek kitleyi hedef alın 

Sizin ürünlerinizle ilgilenebilecek insanlarla temas kurun. Ürününüzü onlara tanıtın. Tanıtımı kime yaptığınızı bilmiyorsanız kitlenizi oluşturmakta zorluk çekersiniz. Bu kitleyi oluşturmak ve onları tanımak, ürünlerinizi onlara nasıl satacağınızı bilmek demektir.

Bir satın alıcı kişiliği oluşturun. Onu kitleniz ile bir tutun ve o kişinin özelliklerini bir kenara yazın. Ardından, pazarlamayı yaptığınızda, o kişiyi aklınızda tutun ve tanıtımı ona göre yapın.

Bir ses tonu oluşturun

Pazarlama dilinizin tarzına ses tonu denir. profesyonel, komik yada gündelik bir dil kullanabilirsiniz. Kullanacağınız dil kitleniz arasında yankı yapmalı. Sıradan ses tonundan farklı bir ses tonu kullanırsanız daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Ayrıca pazarlama stratejinizde tutarlı bir ses tonu seçtiğinizden emin olun. Kitlenizin sorularını cevaplamayı ve her konu’da yardım ederek onları daha yakından tanıma şansı elde edebilirsiniz.

Markanızın değerlerini öğrenin

Markanızı temsil edecek değerler oluşturun. Bu pazarlamada size yardımcı olabilir. Çünkü bu değerleri daha sonra tanıtım için müşterilerinize karşı kullanabilirsiniz.

Bu değeri nasıl oluşturursunuz.? Önce şirketiniz için önemli şeyleri düşünün. Mesela çevreye karşı duyarlı mısınız. Bunu kullanırsanız yani bu değerle uyumlu seçimler yaparsanız, örneğin: ofise çevreyle uyumlu ofis malzemeleri almak, geri dönüşümlü çöp kullanmak gibi

Kalıcı bir blog oluşturun

Bloglar pazarlama stratejiniz için çok önemlidir: Amerikalıların% 81’i bloglarda okudukları bilgiye güvenir. Sıradan bir reklam kampanyasından daha başarılı olabilir. Sizi daha ileriye götürebilir.

Müşteriler için çok önemli olan konular hakkında yazın. Hayat kalitelerini geliştireceği ve müşterilerin sorularına cevap bulabileceği konuları yazın. Blog yazacak vaktiniz yoksa sizin yerinize yazan birisini işe alın.

Ne hakkında yazacağınızı bilmiyorsanız müşterilerden gelen sorulardan bir liste yapın ve cevaplarını yazın. Sektörünüzde bulunan diğer markaların bloglarına girip ne hakkında yazdıklarını araştırın. Daha sonra konuların listesini hazırlayın. Artık yazmaya bağlayabilirsiniz.

Bu dört basit yöntem daha fazla müşteri bulmanıza ve markanızın güven aşılamasında size yardımcı olacaktır.

 

 

 

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: