Tron coin nedir nasıl alınır.

Tron coin nedir 

Tron coin, trx simgeli, blockchain altyapılı çalışan, singapur merkezli ve amacı ücretsiz eğlence içerik sistemi kurmayı amaçlayan kripto paradır. Ama en çok merak edilen tron coinlere nasıl ulaşılacağıdır.

Bu yazıda tronları nasıl alacağımızı ve saklayacağımızı konuşacağız. Bunun için en uygun çüzdanı(wallet)’i bulmamız gerek. Bu cüzdan sayesinde tron da dahil olmak üzere çoğu kripto para birimi cüzdanda saklanabilir. Eğer bir ethereum cüzdanınız varsa bir sonraki adıma geçebilirsiniz.  Eğer bir cüzdanınız yoksa  myetherwallet.com adresine gidin ve tahmin edilmesi zor bir şifre koyun (ancak unutmamalısınız aksi taktirde coinlerinizi kaybedebilirsiniz!). Unutmayın, kripto para cüzdanıyla uğraşırken, adres çubuğundaki url’nin güvenli olduğunda emin olun. Bunlara dikkat ettikten sonra  Create New Wallet yazan yere tıklayın.

“Download Keystore File ” yazan yere tıklayın. Uyarıları okuyun ve dikkate alın. Daha sonra inen dosyayı güvenli bir yere koyun. Bunu da bitirdikten sonra I understand. Continue yazan yere tıklayın. Bu adımdan sonra size güçlü ve şifresiz bir cüzdan verilecek. Bu cüzdanı şifreli bir dosyaya saklayın. Çünkü bilgisayarınıza virüs bulaşabilir ve cüzdanınıza kötü amaçlı bir kod yerleştirilebilir. Cüzdanınızdaki coinleri çalmanın en kolay yolu bilgisayarınıza virüs bulaştırılmasıdır. Bunları dikkate aldıktan sonra “Save your address” butonuna tıklayın.

Şimdi cüzdanınızı açabilirsiniz.  Seçenekler arasından Keystore File seçeneğini seçin Daha sonra indirdiğiniz dosyayı yükleyin. Ardından şifrenizi girin. Bu işlemler bittiğinde açılan cüzdanınızı görmek için açılan sayfanın aşağılarına doğru ilerleyin. “Your Address ” etiketli uzun bir harf ve sayını dizini göreceksiniz. Bu kişisel cüzdan adresiniz ve tron coinlerinizi göndereceğiniz yerdir. Bu adresi kopyalayın ve iyi bir yere koyun. Şimdi bitcoin alarak bunu tronla değiş tokuş edebilirsiniz. Eğer hali hazırda bitcoininiz varsa bu adımı atlayın.

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: