Binance(bnb) coin nedir ?

Bnb coin,  binance platformunun kripto parasıdır. Binance, çoğu coinlerin ticaretinin yapıldığı bir platformdur. Binance adı ingilizce ” binary(çift)” “finance(maliye)” sözcüğünden alınmalıdır. Binary, coinlerin birbirlerine karşı işlem görebileceklerini gösterir. İtibari para ile kripto paraların ticaretini yapmak mümkün değildir.  Binance platformu çok kısa sürede büyük bir çıkış yakaladı ve çin merkezli dünya piyasasında odak noktası oldu. Bnb coinin piyasa değeri yaklaşık olarak 180-218 milyon dolar olacağı bekleniyor. Toplamda olacak bnb coin sayısı ise 200 milyon adet.

Binance, ethereum’dan aldığı erc 20 standart token’i kullanır. Bnb şu şekilde dağıtılmaya çalışılıyor, Coinlerin %50 si ico’da % 40’ı ekibe gidiyor %10’u melek yatırımcılara satılıyor.  Melek yatırımcılar aynı zamanda bir çok token alan yatırımcılardır. Bnb coinle binance üzerinden ödeme yapılabilir. Binance üzerinden işlemler bitcoin yerine bnb coin üzerinden yapıldığında büyük bir indirim sağlar. Bnb coin’deki indirimler ilk senesinde % 50, ikinci yılda %25, üçüncü yılda, 12.5 dördüncü yılda 6.75, beşinci yıl ve sonrasında ise indirim yoktur.  Bu indirimler sayesinde kullanıcılar bnb coini satın alır ve exchange işlemlerinde kullanır.

Eğer binance üzerinden decent(DCT) coin almayı planlıyorsanız, kendinize bir iyilik yapın ve bnb coin’i gelecek yatırımlarda kullanmak için satın alın. Bu size iki yarar sağlar. Birincisi, sizin coin alışverişiniz bnb üzerinden yapılır ve yatırdığınız paralar her halukarda bnb’ye gider ayrıca ücretin yarısını ödersiniz. İkincisi, Binance, bnb’lerin 100 milyon kadarını geri alacağını açıkladı bu da bnb’nin gelecekte az olacağı için değerleneceği anlamına geliyor.

 

Comments
  1. hüseyin

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: