Vebitcoin nedir ne işe yarar ?

Vebitcoin nedir

Vebitcoin, sadece ethereum, ripple, litecoin ve bitcoin ile alış veriş yapılabilen daha yeni açılmış bir bitcoin/coin borsasıdır. Bitcoin borsasına yeni giriş yapan vebitcoin şimdiden popüleritesini arttırmıştır ve hızla yükselmeye devam etmektedir. Ayrıca ripple ile anlaşmalı olup en düşük komisyon ücretini ripple üzerinden yapmaktadır. Ripple alışverişi yapanlar için bulunmaz bir nimet denilebilir. Vebitcoin, tamamen yerli olup Türkiye menşeilidir. Vebitcoinin kullanımı gayet kolaydır ve para aktarımı dakikalar içerisinde gerçekleşmektedir. Para aktarımının dakikalar içerisinde gerçekleşmesinin sebebi tabii ki para hacminin az olmasından kaynaklanmaktadır. Vebitcoin borsasına en az 100 tl ile giriş yapılmakta olup dövizle de işlem yapılmaktadır. 1000 tl ve üzeri işlemlerde ise kimlik onayı istenmektedir.

Önceden mobilden giriş yapılmaya çalışıldığında sorunları olan vebitcoin, son olarak kendi sitesinden bu sorunu çözdüğünü duyurmuştur. Bazı güvenlik açıklıklarını bulan yatırımcılar için önlem alan vebitcoin artık hatalı işlem yapıp saldırıda bulunan hesapları kilitleyeceğini duyurmuştur. Kullanıcıların kafasını karıştıran alış-satış emirlerinde sorun yaratan virgül, nokta ayrımını düzeltmiştir. Ripple ile al sat yapmak avantajlı olsa da destinasyon tagı yapılmadan ripple coinlerinin hesaba aktarılma imkanı yoktur. Bunu göz önünde bulundurarak destinasyon tagını yazmalısınız. Destinasyon tagı olmadan yapılan transferler kaybolmaktadır. Bitcoin üzerinden alış-satış yapıldığında bitcoin yatırım formu doldurulmalı aksi takdirde transferler kullanıcının hesabına geçmeyecektir.

Vebitcoinde0 aynı borsadan 1 ay içerisinde en fazla 3 kere coin transferleri yapılabilmektedir. Eğer 3 işlemi geçerseniz sadece vebitcoine coin getirebilirsiniz ve vebitcoindeki coinlerinizi nakit olarak çekebilirsiniz.

Vebitcoin cüzdan sistemi

vebitcoin cüzdan sisteminde soğuk depoları kullanmaktadır. Yatırımcıların bitcoinleri bu soğuk depolarda muhafaza edilmekte çünkü blockchainde yaşanan yoğunluk sebebiyle transfer ücretlerinin ödenmesinde yavaşlık oluyor çünkü blockchainin kullanımı çok yoğun bunun çözümünü vebitcoin, bitcoinleri soğuk depolarda saklayarak çözmüş görünüyor. Soğuk depo sistemi, bitcoinlerin internet üzerinde değil de çevrimdışı olarak korunması denilebilir.

Doğrulama sistemi

Vebitcoin, normalde sms onay koduyla doğrulama yapmaktadır.  Ama sms onay koduyla, kıbrıs ve yurtdışındaki yatırımcılar için doğrulama yapılamıyor. Bu sorunu vebitcoin, google 2FA ile çözmüş. Google 2FA doğrulaması için sadece iki şeye ihityacınız var. Bir google hesabı ve Android, İos, Blackberry, Touch cihazlarında birine sahip olmanız yeterlidir.

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: