İşkur kurslarıyla hem meslek edinin hem de para kazanın.

İşkur, ülkemizdeki istihdam sorununu çözmek için meslek edinme kursları açmaktadır.  İşkur kursları 2018 yılında dahil meslek edindirmeye devam etmektedir. İşkur kurs ücretleri 2017 yılında öğrenci ve öğrenci olmayanlara farklı ücretler vermiştir. işkur kursları 2018 ücretleri öğrenciler için günlük ders başına 46 tl, öğrenci olmayanlara ise 62 tl ödemektedir. işkur kursları haftanın kaç günü olmaktadır derseniz. işkur kursları haftanın 5 günü olmaktadır. Peki işkur kursları nelerdir ? İşkur, hizmet sektöründen tutun da tarım sektörüne kadar her sektörde iş imkanı sağlamaktadır. İşkur kursları da aynı şekilde her sektörden işkur meslek edinme kursları vardır. Peki İşkur kurslarına nasıl başvurulur ?

İşkur kurslarına başvurmak için gerekli olanlar, tc vatandaşı olmak, işkura üye olmak ve 15 yaşın üstünde olmak zorunlu şartlarıdır. Ama kurs’un içeriğine göre şartlar değişmektedir. Milli istihdam seferberliği ile birlikte açılan kursların sayısı artmıştır. Genç teşviği adı altında bilişim ve imalat alanında 18-25 yaş arası gençler bu sektörlerde teşvik edilmekte ve bu alanda kurslar açılmaktadır.

İşkur’un bazı kursları engellilere, hükümlülere ve kadınlara özeldir. İşkur, bu kesimlere öncelik tanımaktadır.

İşkur kursları nelerdir ?

Grafikerlik, bilgisayar programcılığı, ön muhasebe, oyun geliştirme gibi imalat ve bilişim sektöründeki çoğu mesleğin eğitimi bu kurslardan verilmektedir.

İşkur ‘un kurslarına nasıl başvurabilirim ? 

İşkur  kurslarından yararlanmak için bulunduğun il veya ilçenin işkur merkezine gidip işkura kayıt olmanız gerekmektedir. Daha sonra işkur’un websitesinden, eğitime açılan güncel kursları öğrenebilir ve bu kurslardan faydalanabilirsiniz. Bu kursların bazıları istihdam garantili bazılarının ise istihdamı garantili değildir. Kurs hakkındaki bilgiler içinde kursun istihdam garantili olup olmayacağını ve kurs hakkında daha birçok detayı öğrenebilirsiniz.

İşkur kurs ücretleri ne kadar ?

İşkur kurs ücretleri 2018 yılın içinde öğrencilere günlük 46 tl öğrenci olmayanlara ise günlük 62 tl’dir. Kurs ücretleri sadece derse gelindiği zaman verilir. Onun haricinde ödeme yapılmaz. Genelde kurslar haftanın 5 günü verilir ve kurs 3 ay sürer. Bir öğrenci için sadece kursa giderek ayda 1000 tl öğrenci olmayanlarda ayda 1600tl kazanabilir.

İşkurda hergün yeni bir kurs açılmakta ve her yıl milyonlarca kişi İşkur vasıtasıyla iş bulmaktadır.

Bir yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: